Chyba 500 - Internal Server Error

Z SvetHostingu.cz
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Chyba "500 Internal server error" se nejčastěji vyskytuje v situaci, kdy je součástí stránek soubor pod názvem .htaccess. V případě, že uvedený soubor obsahuje chybu, pak nemůže server dokončit generování stránek a zobrazí chybu 500.

Zobrazuje se chyba 500 a provozuji Joomlu, Wordpress, PrestaShop, Drupal, apod.

  • Přihlaste se na FTP a stáhněte si ze složky www soubor pod názvem .htaccess.
  • Soubor .htaccess otevřete a vyhledejte text RewriteBase. Uvedená volba musí být ve tvaru RewriteBase / (na začátku řádku nesmí být obsažen znak #). V případě, že volba v souboru není, pak ji přidejte.
 RewriteBase /
  • Upravený soubor .htaccess nahrajte zpět na FTP.


Zobrazuje se chyba 500 a provozuji aplikační framework (např. Nette)

Aplikační frameworky z důvodu vyšší bezpečnosti často oddělují data, která mají být dostupná skrze internetový prohlížeč a programový kód (Posunutí DocumentRoot (např. pro framework Nette)). Pro správnou funkčnost frameworku použijte následující konstrukci:

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/www/
RewriteRule (.*) www/$1 [L]

V případě, že se vám zobrazuje chyba 500, pak si překontrolujte, zda máte použit řádek "RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/www/". Bez uvedeného řádku může dojít k zacyklení pravidel a zobrazení chyby 500.


Zobrazuje se chyba 500 a problém není popsán v odstavcích výše

Chyba 500 se může zobrazit ještě v situaci, kdy soubor .htaccess obsahuje chybný zápis. V případě chybného zápisu je nutné provést jeho opravu.

V případě, že se Vám nepodaří zjistit proč je chyba 500 zobrazována, pak můžete kontaktovat naši technickou podporu, která vám s řešením problému ráda pomůže.