Drupal 6.x

Z SvetHostingu.cz
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Drupal

Drupal je bezplatný redakční systém pro účely publikování na internetu. Více informací naleznete na níže uvedeném odkazu pro stažení nebo na wikipedii.
Aktuální verzi si můžete stáhnout z domovské stránky http://drupal.org/.
Češtinu pro redakční systém Drupal stahujte ze stránky http://drupal.org/project/cs.
Upravený soubor .htaccess pro Drupal si můžete stáhnout zde.

Instalace na SvetHostingu.cz

Pro instalaci redakčního systému Drupal si musíte nejdříve vytvořit databázi, kterou tento systém bude využívat. Přihlašte se proto do administrace svého hostingu na adrese https://svethostingu.cz/admin/ a přejděte v levém menu na položku "Databáze".

Nejprve vytvořte nový databázový účet a novou databázi, oboje můžete nazvat například drupal. Tím se vytvořil uživatel ve tvaru drupal.vasedomena.cz a databáze ve tvaru drupal_vasedomena_cz. Nyní musíte ještě databázi přiřadit uživatele. Klikněte na upravit u databáze drupal_vasedomena_cz a vyberte uživatele drupal.vasedomena.cz, potvrďte uložením. Ještě budete potřebovat název databázového serveru, ten vidíte napsán tučně nahoře.

Údaje pro databázi jsou tedy:

  • název serveru: mysql2.svethostingu.cz
  • jméno databáze: drupal_vasedomena_cz
  • uživatel: drupal.vasedomena.cz
  • heslo: vaseheslo
Vytvoření databáze

Nyní můžete nahrát soubory redakčního systému přes FTP klienta na svůj hosting. Rozbalte stažený archív s Drupalem a nahrajte všechny soubory do požadované složky na hostingu. Pokud jste umístili obsah do složky www, zadejte do prohlížeče přímo Vaši doménu druhého řádu ve tvaru www.vasedomena.cz, v případě umístění na doménu třetího řádu zadejte příslušný název ve tvaru nejakadomena.vasedomena.cz.

Pravděpodobně se zobrazí chybová hláška 500 internal server error. Je potřeba, abyste si stáhli upravený soubor a přejmenovali jej na .htaccess. Ten potom nahrajte přes FTP do složky s Drupalem.

Soubor .htaccess

Obnovte stránku a přivítá Vás instalátor Drupalu. Pokud chcete mít redakční systém Drupal v češtině, je potřeba ji dodatečně nainstalovat. Ze stránky si stáhněte archív s češtinou pro Vaši verzi Drupalu. Archív vybalte a jeho obsah nahrajte přes FTP do složky s Drupalem na Vašem hostingu.

Instalátor Drupalu

Klikněte na Learn how to install Drupal in other languages a vyberte češtinu.

Výběr jazyka

Dle instrukcí instálátoru zkopírujte souboe default.settings.php a nazvěte jej settings.php.

Konfigurační soubor

Nyní je potřeba nastavit připojení k na začátku vytvořené databázi. Typ databáze vyberte MySQLi. Zadejte název databáze, uživatelské jméno a heslo k databázi a adresu serveru. Port ponechte prázdný. Pokud si přejete, aby tabulky v databázi k Drupalu měly nějakou předponu, můžete ji nyní definovat.

Připojení k databázi

Nastavte název webových stránek, kontaktní e-mail a uživatelské jméno a heslo pro administrátorský účet.

Účet správce a další obecná nastavení

Instalace je kompletní, pokračujte uvedeným odkazem na Vaše webové stránky.

Dokončení instalace

Nalézáte se v administraci, kde můžete provést další nastavení a začít publikovat.

Vítejte v Drupalu

Pokud se Vám zobrazuje následující chyba, je potřeba ručně vytvořit přes FTP adresář tmp na cestě /misto_s_drupalem_/sites/default/files/.

Dodatečné úpravy

Nahoru