Joomla! 1.5.x

Z SvetHostingu.cz
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Joomla!

Joomla! je bezplatný redakční systém pro účely publikování na internetu. Více informací naleznete na níže uvedeném odkazu pro stažení nebo na wikipedii.
Aktuální verzi si můžete stáhnout z domovské stránky http://www.joomla.org/download.html.
Upravený soubor .htaccess pro Joomlu! si můžete stáhnout zde.

Instalace na SvetHostingu.cz

Pro instalaci redakčního systému Joomla! si musíte nejdříve vytvořit databázi, kterou tento systém bude využívat. Přihlašte se proto do administrace svého hostingu na adrese https://svethostingu.cz/admin/ a přejděte v levém menu na položku "Databáze".

Nejprve vytvořte nový databázový účet a novou databázi, oboje můžete nazvat například joomla. Tím se vytvořil uživatel ve tvaru joomla.vasedomena.cz a databáze ve tvaru joomla_vasedomena_cz. Nyní musíte ještě databázi přiřadit uživatele. Klikněte na upravit u databáze joomla_vasedomena_cz a vyberte uživatele joomla.vasedomena.cz, potvrďte uložením. Ještě budete potřebovat název databázového serveru, ten vidíte napsán tučně nahoře.

Údaje pro databázi jsou tedy:

  • název serveru: mysql2.svethostingu.cz
  • jméno databáze: joomla_vasedomena_cz
  • uživatel: joomla.vasedomena.cz
  • heslo: vaseheslo
Vytvoření databáze

Nyní můžete nahrát soubory redakčního systému přes FTP klienta na svůj hosting. Rozbalte stažený archív s Joomlou! a nahrajte všechny soubory do požadované složky na hostingu. Pokud jste umístili obsah do složky www, zadejte do prohlížeče přímo Vaši doménu druhého řádu ve tvaru www.vasedomena.cz, v případě umístění na doménu třetího řádu zadejte příslušný název ve tvaru nejakadomena.vasedomena.cz.

Přivítá Vás instalátor Joomly! výběrem jazyka, ve kterém bude provedena instalace. Vyberte požadovaný jazyk a přesuňte se na další krok.

Výběr instalačního jazyka

V předinstalační kontrole vidíte informace o nastavení prostředí Vašeho hostingu. Webový server je nastaven tak, že můžete provozovat redakční systém Joomla! i se zapnutým Safe módem.

Předinstalační kontrola
Licenční podmínky

Nyní je potřeba nastavit připojení k na začátku vytvořené databázi. Typ databáze vyberte MySQL nebo MySQLi. Zadejte jméno hostitele, název uživatele, heslo a jméno databáze.

Připojení k databázi

V tomto kroku nastavte údaje pro připojení k FTP serveru. Zadejte platné uživatelské jméno, heslo a jako hostitele zadejte název Vaší domény.

Nastavení FTP

Zbývá nastavit požadované jméno stránek, heslo a kontaktní e-mail pro správce.

Název stránek

Nakonec se přihlašte přes FTP klienta na svůj hosting a přejmenujte nebo smažte složku install ve složce, kde je umístěna joomla.

Závěrečný krok
Joomla!

Nahoru