Aktivace server statusu na multihostingu

Z SvetHostingu.cz
Verze z 18. 6. 2018, 08:14, kterou vytvořil Amissus (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Funkce server status vám umožní zobrazit požadavky, které vyřizuje webový server vašeho multihostingového účtu. Pomocí tohoto nástroje tak lze například odhalit určité typy útoků, které navazují velké množství spojení nebo prostě jen vysokou návštěvnost webových stránek.

Pro aktivaci server statusu se přihlašte do administrace hostingu na adrese https://www.svethostingu.cz/admin. Vlevo nahoře pak vyberte požadovaný multihostingový účet a doménu, pro kterou chcete server status aktivovat. Dále v menu klikněte v sekci "Multihosting - správa" na položku "Multihosting".

Administrace hostingu - úvodní stránka

V sekci "Monitoring webserveru (server status)" pro aktivaci klikněte na tlačítko akce "Aktivovat".

Aktivace server statusu

Pro zobrazení server statusu můžete využít jakoukoliv subdoménu na vaší doméně, např. abc.vasedomena.cz. V poli úprava URL si ještě nastavte, co má být uvedeno za lomítkem, níže je příklad pro hodnotu srvstat0, kompletní adresa pro vzorový příkald tedy bude http://cokoliv.shczserverstatus.net/srvstat0. Místo slova cokoliv lze použít libovolnou subdoménu. Zatržením políčka "Omezit přístup na IP adresu" pak ještě můžete specifikovat, ze kterých IP adres bude povoleno zobrazení server statusu.

Nastavení pro přístup k server statusu

Zadáním výše uvedené URL adresy si můžete zobrazit server status webového serveru.

Server status

Zde ještě uvádíme příklad, jak může vypadat typický útok s cílem uhádnout heslo pro přihlášení k administraci RS WordPress. Na první pohled je patrné velké množství požadavků na přihlašovací skript ze stejné adresy.

Příklad útoku na přihlášení do administrace RS WordPress


Nahoru