Kategorie:Často kladené otázky

Z SvetHostingu.cz
Verze z 9. 5. 2016, 16:19, kterou vytvořil Shcz (diskuse | příspěvky) (→‎Zapomenuté heslo do administrace hostingu)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Vítejte v sekci FAQ - Frequently Asked Questions nebo-li často kladené otázky k službám poskytovaným na SvetHostingu.cz

Zapomenuté přihlašovací údaje

Pokud nejste správcem hostingu a nemáte do administrace přístup, kontaktujte svého správce hostingu.
Stávající zapomenutá hesla nelze zaslat. Z bezpečnostních důvodů jsou uchovávána v zašifrované podobě. Pro obnovení přístupu se zapomenutým heslem si tedy musíte v administraci hostingu nastavit heslo nové.

Zapomenuté heslo do administrace hostingu

Pro obnovení přístupu k administraci hostingu si otevřete naše stránky http://www.svethostingu.cz a vpravo nahoře klikněte na odkaz "Administrace". Můžete použít také přímý odkaz na přihlašovací formulář https://www.svethostingu.cz/admin.

Přihlášení do administrace

V přihlašovacím formuláři pak klikněte níže na položku "(Neznám přihlašovací údaje)".

Volba pro zapomenuté heslo

Nyní zadejte název domény ve tvaru "vasedomena.cz" bez uvozovek, počátečního www, http a lomítek. Místo názvu domény můžete zadat také e-mail adresu použitou při registraci služby.

Zaslání přihlašovacích údajů

Nezapomeňte si nastavit své nové heslo, které již nebude mít omezenou platnost.

Zapomenuté heslo k e-mailové schránce, FTP účtu, databázovovému účtu

Přihlašte se do administrace Vašeho hostingu na adrese https://www.svethostingu.cz/admin/, kde si nastavte nové heslo k požadované službě. Stávající hesla uchováváme zašifrovaně a nelze je zaslat.

Jak změním kontaktní a fakturační údaje?

Postupujte dle tohoto návodu.

Jak mám zaslat autorizovaný požadavek?

Pokud potřebujete zaslat autorizovaná požadavek naší technické podpoře, postupujte dle tohoto návodu.

Při odesílání e-mailu se mi vrací chyba "511 Sent too many messages per day"

Bližší popis a řešení problému jsou uvedeny v tomto článku.

Při zaslání e-mailu do mé schránky se vrací chyba "User is over quota"

Řešení je popsáno zde.

Byl jsem uzpozorněn na 90% zaplnění schránky, jak mohu schránku navýšit?

Vysvětlení a řešení tohoto problému je popsáno zde.

Jak mohu změnit nastavení PHP na hostingu?

Možnosti nastavení PHP na hostingu u nás s krátkými příklady naleznete v článku Nastavení PHP na hostingu.

Podporujete IP verze 6 (IPv6)?

Naše služby jsou dostupné i přes tento protokol. Bližší informace jsou uvedeny zde.

Co je to alias doména?

  • Alias doména je doména, která funguje jako přesměrování na Vaši hostovanou doménu. Nemá žádný svůj vlastní hostingový prostor ani administraci.
  • Mějme příklad - máte u nás webhosting pro doménu svethostingu.cz a chtěli byste na ni přesměrovat i svet-hostingu.cz. Alias poté funguje způsobem, že zadáním cokoliv.svet-hostingu.cz/cokoliv se zobrazí odpovídající adresa na hostované doméně cokoliv.svethostingu.cz/cokoliv.
  • Pro alias doménu musí platit, že zobrazuje stejný obsah, jako doména hostovaná. Počet alias domén není omezen.
  • Požadujete-li více domén s nezávislým obsahem, musíte si zřídit nový hosting nebo na webhostingových programech STANDARD a PROFI lze využít dvou, resp. tří nezávislých domén. Nové multihostingové programy pak umožňují využít libovolného počtu nezávislých domén v rámci přidělených systémových zdrojů.
  • Alias doména může být ve formě s přesměrováním (adresa v prohlížeči je přepsána adresou domény, kam je alias přesměrován) nebo ve formě bez přesměrování (v prohlížeči zůstane adresa alias domény).

Nahoru

Co je to nezávislá doména?

  • Nezávislá doména má svůj vlastní obsah, narozdíl od alias domény, která funguje jako přesměrování. Nezávislá doména tedy vyžaduje svůj vlastní hostingový prostor.
  • Pokud chcete využít více nezávislých domén, musíte si pro každou objednat webhosting nebo na tarifech STANDARD a PROFI lze využít dvou, resp. tří nezávislých domén. Na nových multihostingových programech pak lze využít libovolného počtu nezávislých domén v rámci přidělených systémových zdrojů.

Nahoru

Antivirus mi hlásí, že mé stránky jsou zavirované

Do Vašich stránek se dostaly škodlivé kódy. Bližsí informace a řešení problému naleznete zde.

Nahoru

Změna a přidání fakturačních údajů

Pro změnu fakturačních údajů se přihlašte na této adrese do administrace Vašeho hostingu a v sekci "Kontaktní údaje" můžete změnit stávající nebo přidat nové fakturační údaje.

Nahoru

Změna tarifu, individuální služby

V rámci světa hostingů Vám umožňujeme bezplatně změnit tarif na vyšší i nižší. Můžete samozřejmě také změnit typ hostingu. Rovněž si můžete domluvit individuální služby. Pro více informací kontaktujte naši technickou podporu.

Nahoru

Doba aktivace služeb

Vámi objednané hostingové služby budou aktivovány automaticky po připsání dané částky na náš účet.

Platba poštou

Platbu je možno uhradit i složenkou přes Českou poštu, nicméně musíte pak počítat zhruba s týdenní dobou do aktivace hostingu. Proces můžete urychlit zasláním vyfoceného nebo naskenovaného ústřižku.

Platba převodem

Při platbě převodem trvá transakce zhruba 2 až 3 pracovní dny. V případě, že máte účet u Raiffeisenbank nebo Fio banky, bude převod uskutečněn v řádu minut.

Lze urychlit aktivaci služeb?

Můžete nám zaslat potvrzení o provedení platbě (naskenovaný ústřižek z pošty, potvrzení z banky, apod.) a my provedeme aktivaci služeb ještě před připsáním na náš účet.

Nahoru

Administrace NetKonto.cz a KatalogTip.cz účtů

Pro vytvoření a správů účtů služeb NetKonto.cz a KatalogTip.cz se přihlašte do administrace Vašeho hostingu na adrese https://www.svethostingu.cz/admin/ a nahoře pod logem se můžete na dané služby přepnout.

Nahoru

Doména 3. řádu

Vytvoření domén 3. řádu neco.vasedomena.cz je popsáno zde.

Nahoru

Více domén na jednom hostingu (alias domény)

Více domén s vlastním obsahem na webhostingovém programu, než je dáno zvoleným programem, lze provozovat pouze jako alias domény.

Nahoru

Množstevní slevy

Množstevní slevy jsou u nás již od objednání dvou a více hostingů. Konkrétní údaje najdete v našem ceníku. Chcete-li uplatnit množstevní slevu, pak při registraci dalšího hostingu v registračním procesu ve třetím kroce "Vytvoření uživatelského účtu nebo přihlášení" nedávejte vytvoření nového účtu, ale přihlašte se s Vašimi stávajícími údaji. Systém pak automaticky množstevní slevu započítá.

Nahoru

Zarezervujete mi doménu?

Rezervace domény není možná. Doménu lze pouze přímo zaregistrovat.

Nahoru

Nejde se mi přihlásit na FTP, internet funguje

Přihlašte se do administrace Vašeho hostingu na adrese https://www.svethostingu.cz/admin/ a v sekci "FTP přístup" zkontrolujte, zda existuje daný FTP uživatel, má správné heslo a účet není blokován nebo nevypršela jeho nastavená doba platnosti. Také zkontrolujte, zda nemáte nastaven omezený přístup dle IP adres. Problém může být i na Vaši místní síti nebo počítači. Také vaše doména zejména byla-li nově registrována nebo jste ji k nám převáděli nemusí ukazovat na naše servery.

Více informací k FTP přístupu naleznete v sekci FTP přístup.

Nahoru

Nejde se mi připojit k databázi

Přihlašte se do administrace Vašeho hostingu na adrese https://www.svethostingu.cz/admin a v sekci "Databáze" zkontrolujte, že máte vytvořeného daného uživatele, správné odpovídající heslo, databázi, a že je této databázi přiřazen právě tento uživatel. Nahoře pod logem vidíte adresu databázového serveru.

Přihlašovací údaje jsou tedy ve tvaru:
Uživatel: nejakyuzivatel.vasedomena.cz
Heslo: nejakeheslo
Databáze: nejakadatabaze_vasedomena_cz
Server: viz. položka "Databáze je umístěna na serveru (host)" pod logem administrace

Více k databázím najdete v sekci Databáze.

Nahoru

Při zobrazování stránek přes HTTPS mě prohlížeč varuje

Varování je způsobeno tím, že pro šifrované spojení je vyžadován takzvaný certifikát podepsaný uznávanou certifikační autoritou, který je však zpoplatněn. Standardně se používá náš neoficiální bezplatný certifikát, proto Vás prohlížeč varuje. Můžeme pro Vás zprostředkovat podepsaný certifikát, nicméně ten nelze získat zdarma. Pro více informací kontaktujte naši technickou podporu.

Spojení je i s nepodepsaným certifikátem šifrované!

Nahoru

Mohu si objednat hosting a doménu na déle než rok?

Po domluvě s naší technickou podporou si můžete nechat vystavit fakturu i na delší období.

Nahoru

Jsou má data chráněna?

Poštovní spojení jsou kontrolována antivirem ClamAV a data webových serverů jsou kontrolována serverovým antivirem avast!. I přes tato opatření však bývají tvůrci škodlivých kódů vždy napřed a proto nemusí antivirové řešení vždy hned problém odhalit. Doporučujeme vám důkladně zabezpečit a pravidelně prověřovat i Váš počítač a aktualizovat své webové aplikace.

Pokud jste narazili na problém se škodlivými kódy ve Vaši webové prezentaci, pokračujte sem.

Nahoru

Mám aktivovaný hosting, ale doména ještě nebyla převedena, jak se dostanu na FTP?

Použijte dočasnou adresu, která Vám byla zaslána v aktivačním e-mailu. Většinou má tvar vasedomena-tld.svethostingu-tmp.cz. Např. pro domena.cz by byla dočasná adresa domena-cz.svethostingu-tmp.cz. Na multihostingu pak použijte adresu ve tvaru m1234.svethostingu-multi.cz, kde m1234 je číslo vašeho multihostingového účtu.

Nahoru

Pojede mi u vás WordPress, Joomla! a další webové aplikace?

Námi ozkoušené webové aplikace naleznete v kategorii Open source. Pokud potřebujete provozovat jinou aplikaci a chcete si být naprosto jisti kompatibilitou s naším hostingem, můžeme Vám zřídit testovací účet na omezenou dobu, kde si můžete svou aplikaci vyzkoušet. Pro více informací kontaktujte naši technickou podporu.

Nahoru

Blokace FTP účtu

Přihlašte se do administrace Vašeho hostingu na této adrese a v sekci "FTP přístup" klikněte u požadovaných účtů na "Zakázat". Neaktivní účet je symbolizován červeným puntíkem. Pokud budete chtít takovýto účet použít k nahrání dat na Váš hosting, musíte jej před touto aktivitou povolit.

Nahoru

Zálohování na straně webhostingu

Standardně jsme Vám schopni poskytnout zálohy 7 dní zpátky, běžně až 30 dní zpět (toto ale nemůžeme zaručit). Pokud potřebujete obnovit zálohu webových nebo databázových dat, kontaktujte naši technickou podporu ze sekce "Autorizovaný požadavek" v administraci Vašeho hostingu.

Nahoru

E-mailový alias

Na vyžádání lze zřídit i e-mailový alias. Pošta pak bude docházet do schránky hlavní domény (ne-aliasové) s odpovídajícím jménem aliasové domény. Pokud tedy dojde pošta na adresu jan.novak@aliasdomena.cz, bude předána do schránky jan.novak@hlavnidomena.cz. Pro více informací kontaktujte naši technickou podporu.

Nahoru

Jak velkou mohu odeslat přílohu v e-mailu?

Maximální velikost je 16 MB.

Nahoru

Mohu přes FTP přistupovat jen do konkrétní složky?

Ano. V administraci Vašeho hostingu v sekci "FTP přístup" můžete každému účtu pro přístup přes FTP nastavit "výchozí adresář". To znamená, že po přihlášení s takovýmto účtem k FTP se dostanete pouze do této složky na Vašem hostingu.

Nahoru

Stránky v kategorii „Často kladené otázky“

V této kategorii je pouze následující stránka.