MediaWiki

Z SvetHostingu.cz
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

MediaWiki

MediaWiki je bezplatný systém pro vytvoření internetové encyklopedie, více se dozvíte na níže uvedeném odkazu pro stažení nebo na wikipedii.
Aktuální verzi v češtině si můžete stáhnout z domovské stránky http://www.mediawiki.org/wiki/MediaWiki.

Instalace na SvetHostingu.cz

Pro instalaci MediaWiki si musíte nejdříve vytvořit databázi, kterou tento systém bude využívat. Přihlašte se proto do administrace svého hostingu na adrese https://svethostingu.cz/admin/ a přejděte v levém menu na položku "Databáze".

Nejprve vytvořte nový databázový účet a novou databázi. Například databáze s názvem "wikimedia_vasedomena_cz" a uživatel s názvem "wm.vasedomena.cz". Nyní musíte ještě databázi přiřadit uživatele. Klikněte na upravit u databáze wikimedia_vasedomena_cz a vyberte uživatele wm.vasedomena.cz, potvrďte uložením. Ještě budete potřebovat název databázového serveru, ten vidíte napsán tučně nahoře.

Údaje pro databázi jsou tedy:

  • název serveru: mysql2.svethostingu.cz
  • jméno databáze: wikimedia_vasedomena_cz
  • uživatel: wm.vasedomena.cz
  • heslo: vaseheslo
Vytvoření databáze

Teď můžete nahrát soubory MediaWiki přes FTP klienta na svůj hosting. Rozbalte stažený archív s MediaWiki a nahrajte všechny soubory do požadované složky na hostingu. Pokud jste umístili obsah do složky www, zadejte do prohlížeče přímo Vaši doménu druhého řádu ve tvaru www.vasedomena.cz, v případě umístění na doménu třetího řádu zadejte příslušný název ve tvaru nejakadomena.vasedomena.cz.

Přivítá Vás instalátor MediaWiki.

Instalátor WikiMedia

Vyplňte požadovaný název Vaší MediaWiki, kontaktní e-mail, jazyk, ve kterém bude MediaWiki provozována a zadejte název a heslo administrátora.

Název a administrátorský účet

Nyní zadejte údaje k databázi viz první krok. Jako typ databáze zvolte MySQL.

Údaje pro připojení k databázi

Pokud požadujete, aby měly v databázi pro MediaWiki tabulky předponu, zadejte ji nyní. Kódování doporučujeme používat UTF-8.

Údaje pro připojení k databázi

MediaWiki Vám nyní zobrazí údaje o prostředí serveru, upozorní Vás na zapnutý safe mód. Naše servery jsou však nastaveny tak, že můžete svou MediaWiki bez problémů používat i s tímto nastavením. Pokud se při instalaci vyskytl nějaký problém, najdete zde napsáno, kde došlo k chybě, v opačném případě je MediaWiki nainstalována a připravena k použití.

Instalace a nastavení prostředí

Přihlašte se na FTP a přesuňte soubor "LocalSettings.php" ze složky "config" do hlavní složky MediaWiki. Jakmile tak učiníte, stačí obnovit stránku...

Závěrečné nastavení

...a nalézáte se na titulní straně Vaší MediaWiki. Chcete-li začít Vaši MediaWiki ihned používat, pokračujte na stránky uživatelské příručky (anglicky).

MediaWiki

Nahoru