Microsoft Outlook Express

Z SvetHostingu.cz
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Microsoft Outlook Exppress je poštovní klient integrovaný v placeném operačním systému Windows XP.

1. Spusťte Outlook expres

2. Pro přidání nového účtu elektronické pošty klikněte v horním menu na položku "Nástroje" -> "Účty".

Oe 1.jpg


3. Po kliknutí na položku "Účty" se zobrazí okno "Účty v internetu". V tomto okně klikněte na tlačítko "Přidat" -> "Pošta"

Oe 2.jpg


4.Zobrazí se průvodce připojením k internetu - sekce "Vaše jméno". Zadejte své jméno.

Oe 3.jpg


5.V sekci "Internetová e-mailová adresa" vyplňte Vaši e-mail adresu, pro kterou provádíte nastavení e-mail klienta (např. tomas.jerabek@vasedomena.cz)

Oe 4.jpg


6. V sekci "Názvy e-mailových serverů" zvolte typ příchozí pošty jako POP3. Server pro příchozí poštu nastavte na pop3.svethostingu.cz. Do pole SMTP zadejte SMTP server vašeho poskytovatele připojení k internetu (doporučeno). Adresu SMTP serveru vašeho poskytovatele připojení k internetu získáte z údajů, které vám byly předány při zprovoznění služby připojení k internetu nebo od samotného poskytovatele připojení k internetu. V případě, že SMTP server neznáte nebo jej Váš poskytovatel neprovozuje, můžete použít smtp.svethostingu.cz dle alternativní konfigurace níže.

Alternativa: odesílání pošty přes smtp.svethostingu.cz.

Oe 5.jpg


7. V sekci "Přihlašování k poště Internetu" musíte vyplnit uživatelský účet a heslo. Název uživatelského účtu má stejný tvar jako e-mail adresa (např. pro e-mail adresu tomas.jerabek@vasodomena.cz je název uživatelského účtu tomas.jerabek@vasedomena.cz). Heslo musíte použít takové jaké bylo nastaveno při aktivaci služby (bylo doručeno prostřednictvím e-mailu, nebo takové, jaké bylo přiděleno v administraci).

Oe 6.jpg