OsCommerce

Z SvetHostingu.cz
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

osCommerce

osCommerce je bezplatný systém pro vytvoření elektronického obchodu.
Více informací naleznete na domovských stránkách http://www.oscommerce.com/, kde si také můžete stáhnout aktuální verzi nebo na českých stránkách http://www.oscommerce-cesky.cz/.
V archívu s instalací osCommerce se nalézá také podrobný manuál v angličtině.

Instalace na SvetHostingu.cz

Pro instalaci elektronického obchodu osCommerce si musíte nejdříve vytvořit databázi, kterou tento systém bude využívat. Přihlašte se proto do administrace svého hostingu na adrese https://svethostingu.cz/admin/ a přejděte v levém menu na položku "Databáze".

Nejprve vytvořte nový databázový účet a novou databázi, oboje můžete nazvat například oscom. Tím se vytvořil uživatel ve tvaru oscom.vasedomena.cz a databáze ve tvaru oscom_vasedomena_cz. Nyní musíte ještě databázi přiřadit uživatele. Klikněte na upravit u databáze oscom_vasedomena_cz a vyberte uživatele oscom.vasedomena.cz, potvrďte uložením. Ještě budete potřebovat název databázového serveru, ten vidíte napsán tučně nahoře.

Údaje pro databázi jsou tedy:

  • název serveru: mysql2.svethostingu.cz
  • jméno databáze: oscom_vasedomena_cz
  • uživatel: oscom.vasedomena.cz
  • heslo: vaseheslo
Vytvoření databáze

Nyní můžete nahrát soubory elektronického obchodu přes FTP klienta na svůj hosting. Rozbalte stažený archív s osCommerce a nahrajte všechny soubory ze složky catalog do požadované složky na hostingu. Pokud jste umístili obsah do složky www, zadejte do prohlížeče přímo Vaši doménu druhého řádu ve tvaru www.vasedomena.cz, v případě umístění na doménu třetího řádu zadejte příslušný název ve tvaru nejakadomena.vasedomena.cz.

Přivítá Vás instalátor inforumjící o instalačním prostředí. Pokračujte dále.

Instalátor osCommerce

Nyní je třeba nastavit připojení k databázi. Vyplňte databázový server, uživatelské jméno, heslo a jméno databáze.

Údaje pro připojení k databázi

Následující údaje o umístění elektronického obchodu nedoporučujeme měnit.

Adresa serveru

Zadejte název obchodu, majitele, kontaktní e-mail a údaje pro administrátorský účet.

Účet správce

Instalace je dokončena. Tlačítkem Catalog se dostanete na titulní stránku Vašeho elektronického obchodu. Tlačítkem Administration tool pak do administračního rozhraní, kde můžete provést další nastavení a začít přidávat obsah.

Dokončení instalace

Důležité: stáhněte si přes FTP soubor /misto_s_oscommerce/includes/configure.php a otevřte jej v textovém editoru. Na konec souboru před značku ?> přidejte následující řádek define('SESSION_WRITE_DIRECTORY', );. Upravený soubor uložte a nahrajte zpět přes FTP. Při dotazu na přepsání, dejte přepsat.
Na závěr ještě přejmenujte nebo odstraňte složku install a nastavte práva pro soubor configure.php tak, aby nebyl zapisovatelný nikým (444).

Titulní strana osCommerce

Nahoru