Problémy se zasíláním a příjmem pošty

Z SvetHostingu.cz
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Nastavení poštovních klientů je popsáno zde.
V případě, že zde nenaleznete řešení vašeho problému nebo máte nějaké nejasnosti, kontaktujte naši technickou podporu.

Problémy s příjmem pošty

V případě, že zprávy nepřicházeji, můžete mít plnou schránku, jak je popsáno níže, nebo nemáte správně nastaveného poštovního klienta. Odkaz na podrobnou konfiguraci poštovních klientů naleznete na začátku stránky výše.

Chyba: "User is over quota" a přeplnění schránky

Pokud se při zaslání pošty do vaší schránky vrací odesílateli chybové hlášení "User is over quota", znamená to, že máte přeplněnu schránku. Velikost schránky si můžete navýšit v administraci hostingových služeb po přihlášení na této adrese. Úpravu velikosti schránky provedete v sekci "Poštovní účty".

Chybové hlášení "User is over quota"

Oznámení o překročení 90% zaplnění schránky

Velikost obsazení schránek hlídáme. Pokud dojde k překročení 90% zaplnění schránky, bude vám doručeno oznámení ve tvaru jako na obrázku níže. Pro navýšení kapacity schránky postupujte jako v bodu výše.

Oznámení o zaplnění schránce

Nahoru

Problémy se zasíláním pošty

Pokud poštu nelze odeslat, zkontrolujte nejdříve, zda máte správně nastavenu SMTP autorizaci a zda váš poskytovatel připojení k internetu neblokuje cizí SMTP servery. Odkaz pro nastavení poštovních klientů je uveden výše. Pokud problém se zasílanou poštou přetrvává, kontaktujte naši technickou podporu a zašlete nám případně chybovou zprávu, která se vám po neúspěšném odeslání e-mailu vrátí. Níže naleznete nejběžnější chybové zprávy, které se vám mohou vrátit při problémech se zasíláním pošty.

Chyba: 511 Sent too many messages per day

Pokud se Vám po odeslání zprávy z poštovního klienta vrací chybové hlášení ve znění "511 Sent too many messages per day", byl na vaší schránce dosažen denní limit zpráv, který je možné přes náš SMTP server zaslat. Omezení máme nastaveno z důvodu regulace zasílání nevyžádané pošty (SPAMu). Tento limit vám naše technická podpora v případě korektního poštovního provozu na požádání může navýšit a zároveň zkontroluje, zda přes vaši schránku není zasílan SPAM, viz níže.


Chybová zpráva po dosažení denního SMTP limitu

Zcizené přihlašovací údaje k poštovní schránce

S výše popsanou chybou může také souviset problém s únikem přihlašovacích údajů ke schránce. Ke zcizení údajů docházi zpravidla na počítači napadeném škodlivým kódem. Tento škodlivý kód při zadání přihlašovacích údajů ke schránce na postiženém počítači tyto údaje odchytí a následně je použije buď sám k rozesílání SPAMu přímo z vašeho počítače nebo častěji tyto údaje odešle dále do internetu, kde budou hromadně zneužity k rozesílání nevyžádané pošty z mnoha míst v síti internet.

Pro odstranění problému je nutné dodržet tento postup:

  1. Provést antivirovou kontrolu všech počítačů, odkud se ke schránce přistupuje a odstranit škodlivé kódy, aby nemohly dále údaje "krást" a zneužívat.
  2. Změnit heslo k postižené schránce v administraci hostingových služeb. Tím již nebude možno přes schránku dále zasílat SPAM s původními zcizenými údaji. Heslo si samozřejmě musíte také následně změnit v poštovním klientovi, kterého používáte pro odesílání pošty.
  3. Požádáte naši technickou podporu o odblokování SMTP limitu, následně pak bude možné poštu opět přes náš SMTP server odesílat.

Je NUTNÉ dodržet přesné pořadí kroků. Nestačí pouze změnit heslo ke schránce, jelikož by jej škodlivý kód opět odcizil a zasílání SPAMu přes vaši schránku by pokračovalo dále.

Příklad, jak na SMTP serveru vidíme zasílání SPAMu např. přes poštovní schránku ja@mojedom2014.com. Už na pohled je vidět "podezřelé" adresy příjemců a velké množství zpráv zaslaných během každé vteřiny.

Rozesílaný SPAM

Nahoru