PunBB

Z SvetHostingu.cz
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

PunBB

PunBB je bezplatný systém pro vytvoření diskuzního fóra na internetu, více se dozvíte na níže uvedeném odkazu pro stažení nebo na wikipedii.
Aktuální verzi si můžete stáhnout z domovské stránky http://punbb.informer.com/downloads.php.

Instalace na SvetHostingu.cz

Pro instalaci diskuzního fóra PunBB si musíte nejdříve vytvořit databázi, kterou tento systém bude využívat. Přihlašte se proto do administrace svého hostingu na adrese https://svethostingu.cz/admin/ a přejděte v levém menu na položku "Databáze".

Nejprve vytvořte nový databázový účet a novou databázi, oboje můžete nazvat například punbb. Tím se vytvořil uživatel ve tvaru punbb.vasedomena.cz a databáze ve tvaru punbb_vasedomena_cz. Nyní musíte ještě databázi přiřadit uživatele. Klikněte na upravit u databáze punbb_vasedomena_cz a vyberte uživatele punbb.vasedomena.cz, potvrďte uložením. Ještě budete potřebovat název databázového serveru, ten vidíte napsán tučně nahoře.

Údaje pro databázi jsou tedy:

  • název serveru: mysql2.svethostingu.cz
  • jméno databáze: punbb_vasedomena_cz
  • uživatel: punbb.vasedomena.cz
  • heslo: vaseheslo

Nyní můžete nahrát soubory diskuzního fóra přes FTP klienta na svůj hosting. Rozbalte stažený archív s PunBB a nahrajte všechny soubory do požadované složky na hostingu. Pokud jste umístili obsah do složky www, zadejte do prohlížeče přímo Vaši doménu druhého řádu ve tvaru www.vasedomena.cz, v případě umístění na doménu třetího řádu zadejte příslušný název ve tvaru nejakadomena.vasedomena.cz.

Vytvoření databáze

Zobrazí se chyba informující, že neexistuje žádný konfigurační soubor, což je vpořádku, jelikož máte na hostingu nahránu čistou verzi PunBB. Kliknutím na "install.php" zahájíte instalaci.

Zahájení instalace

Nyní musíte vyplnit údaje pro připojení k databázi. Druh databáze zvolte "MySQL Improved". Vyplňte adresu databázového serveru a údaje pro přihlášení viz vytvoření databáze. Chcete-li, aby tabulky databáze pro PunBB měly předponu, vyplňte "Table prefix".

Nastavení údajů pro připojení k databázi

Zde zadejte název účtu, heslo a kontaktní adresu pro administrátora fóra.

Účet administrátora

Vyplňte název Vašeho diskuzního fóra, jeho stručný popis a URL adresu.

Název a popis fóra

Pokud vše proběhlo vpořádku, zobrazí se následující stránka.

Úspěšné zakončení instalace.

Titulní strana diskuzního fóra PunBB. Pro administraci se přihlašte s administrátorským účtem vytvořeným během instalace a nahoře v menu se Vám zpřístupní položka administrace.

Diskuzní fórum PunBB.

Nahoru