VNC připojení k VPS

Z SvetHostingu.cz
Přejít na: navigace, hledání

Připojení přes VNC funguje jako vzdálená plocha (jste připojeni k virtuálnímu výstupu na monitor Vašeho VPS serveru). Toto spojení realizuje hostitelsky fyzický server Vašeho VPS serveru a je proto funkční i v případě, že Váš server nenastartuje nebo se s ním není možné spojit přes SSH, či webovou administraci (např. chybná konfigurace firewallu nebo sítě).

Spojení přes VNC v současné době není šifrované! (šifrování SSL bude dostupné v nejbližší době)
Využívejte jej proto tedy pouze v nezbytně nutných případech a poté změňte přes SSH heslo superuživatele root, popřípadě další hesla použitá v průběhu VNC relace - mohla být odchycena!
Po skončení úkonů na Vašem VPS serveru přes VNC konzoli nezapomeňte smazat obrazovku (levý CTRL + L nebo příkaz clear) a odhlásit se (levý CTRL + D nebo příkaz exit či logout)!
Toto je obrazovka virtuálního monitoru, ne SSH konzole, po zavření nedojde k odhlášení, ale zůstává v zanechaném stavu do dalšího přihlášení!

Můžete využít řadu VNC klientů. Např TightVNC (dostupný pro Linux i Windows operační systémy). Do pole hostitel zadejte IP adresu hostitele Vašeho VPS serveru, která Vám byla zaslána mailem při aktivaci služby VPS. Nejedná se o IP adresu Vašeho VPS serveru! Za tuto IP adresu napište dvojtečku a číslo obrazovky, které bylo přiděleno Vašemu VPS serveru. To naleznete rovněž v aktivačním mailu.

Připojení přes VNC

Je také potřeba zadat heslo k Vaší VNC konzoli. Toto heslo je součástí aktivačního mailu.

Heslo k VNC konzoli

Po zadaní korektních údajů se otevře obrazovka s virtuálním monitorem Vašeho VPS serveru.

VNC přístup